+420 774 484 514
Na obrázku je trh v ulici Doubravská.
Katolický kostel Božského srdce Páně se nachází na křižovatce Masarykova ulice a ulice U Červeného kostela Jak už název napovídá i přes oficiální název "Božského srdce Páně", Tepličané nazývají tuto sakrální stavbu Červený kostel. Jako materiál pro režné zdivo byly totiž použity červené cihly, tvarovky a obkládačky. Je nejmladším z teplických kostelů.
Velká fotografická publikace o Trnovanech. První půlka je věnovaná zástavbě města, která je dnes z velké části zbouraná. Druhá polovina knihy se soustřeďuje na trnovanské keramičky a jejich výrobky.
Obsáhlá barevná kniha vydaná skupinou místních badatelů je věnována dnešní čtvrti města Teplice, Trnovanům ku stému výročí povýšení této kdysi největší vesnici v Rakousku - Uhersku na město. Obsahem knihy je na šestset dobových pohlednic a fotografi í, doplněných snímky rozličných trnovanských výrobků a sběratelských reálií, jakými jsou pivovarské lahve, účelové známky, dopisní zálepky a jiné. První část je věnovaná rozvoji města v první polovině 20. století, se zvláštním důrazem na významný místní keramický průmysl. Čast druhá se zabývá bezohlednou devastací města v sedmdesátých a zejména osmdesátých letech a v poslední části máme možnost poznat zejména secesní keramickou tvorbu. Umění trnovanských keramiků je světově proslulé, u nás však zatím stálo na okraji sběratelského zájmu a povědomí, takže kniha ukázkami reprezentativních kusů keramického a porcelánového umění otevírá pole v naší sběratelské veřejnosti dosud málo známé. Součástí knihy je reedice původní mapy města z dvacátých let 20. století.